میلیونرهای مردمی که هستند؟

گروهی بین‌المللی و در حال رشد متشکل از میلیونرها، که نگرانی مشترکشان، چالش‌های پیش ‌روی جهان و مردم جهان، آن ها را در کنار یکدیگر جمع کرده است.

میلیونر‌های مردمی متوجه شده‌اند کار خیر به تنهایی کافی نیست و به دنبال تحول‌های اساسی هستند. تحولاتی هیچکس به تنهایی نمی‌تواند به آن تحقق بخشد.

ماموریت آن‌ها حمایت از مالیات بیشتر برای افرادی مانند خودشان است. این مالیات باید صرف بهبود شرایط ناشی از کووید۱۹، برطرف نمودن فقر و دستیابی به اهداف توسعه پایدار شود.

 

مارلن انگلهورن

اتریش

ما به توزیع مجدد ثروت، زمین‌ها و قدرت نیاز داریم و باید این فرایند شفاف و دموکراتیک باشد؛ برای من این به معنای مالیات بر ثروت است.

راس جکسون

دانمارک/کانادا

افزایش نابرابری در جهان باعث از بین رفتن انسجام و سلامت جامعه جهانی‌مان شده است. کسانی که از میان ما می توانند بخشی از ثروتشان را به جامعه بازگردانند باید با خوشحالی این کار را انجام دهند.

انتونیس شوارتز

آلمان

عضویت در میلیونرهای مردمی تجربه‌ای متحول‌کننده بوده است. باید چندین دهه بی‌قانونی را تغییر دهیم و مالیاتی تصاعدی بر روی قروت اعمال کنیم.

لئونارد تورا

ایتالیا

می‌خواهم مطمئن شوم جهانی بهتر را به فرزندان و نوادگانم تحویل می‌دهم، و معتقدم میلیونرهای مردمی نقش مهمی در نیل به این هدف دارد.

رالف سویکت

المان

به عقیده من ثروتمند بودن نه تنها فرصت‌ها و مزایای بیشماری برایمان به همراه می اورد، بلکه مسئولیتی نیز در قبال اجتماع برایمان ایجاد می‌کند. به شدت معتقدم نهادهای مشروع دموکراتیک بهترین راه برای تضمین توزیع عادلانه و رفاه برای همگان هستند. بنابراین، اخذ مالیات از ثروتمندان عنصری اساسی برای رسیدن به این هدف است.

انه مارو

دانمارک

انه مارو دانمارک به عقیده من، ثروت‌های عظیم ما تنها از ان خودمان نیستند. بلکه به جامعه نیز تعلق دارند. می‌توانیم بخش عظیمی از ان را برای فرزندان و نوادگانمان حفظ کنیم اما باید اتفاق دیگری بیافتد.

حسن رضایی

ایران

حسن رضایی ایران نابرابری درامدی امروزه بسیار بیشتر از چند دهه قبل است. من قصد دارم این رویه را تغییر دهم و جهانی عادلانه‌تر و پایدارتر بسازم، با دسترسی برابر به منابع و فرصت‌ها. با کمک خدا و فناوری می توانیم به این هدف دست یابیم.

جرد هافیلین

المان

دولت‌ها از بودجه عمومی برای موجهه با بحران مالی استفاده می کنند. تزریق نقدینگی به بازار از ثروت افراد محافظت می کند. مالیات بر ثروت بخشی از پول را به بیت‌المال برمی گرداند. و می توان از آن برای چالش های متعدد زیست‌محیطی و عدالت اجتماعی بهره برد.

پاول کرینسیک

امریکا

وقت آن است که از ثروت‌مان استفاده کنیم. ما خوش‌شانسیم. چه برایش زحمت کشیده باشیم چه آن را به ارث برده باشیم، دِنی نسبت به مردممان، سیاره‌مان و آینده فرزندانمان داریم تا تاثیر تغییرات اقلیمی را تقلیل دهیم، استاندارد زندگی را برای همگان تامین کنیم، و دسترسی به بهداشت مطلوب را تضمین کنیم. هیچ دلیل بهتری برای مالیات نمی‌توان یافت.

ارنست فرمن

اتریش

اخد مالیات بر ثروت و ماالیات بر ارث کار درستی است. امری عادلانه است و تنها چیزی است که می‌تواند پول کافی تامین کند تا بتوان طبق بیانیه جهانی حقوق بشر، حقوقی برابر و مسلم را برای همه انسان‌ها به عنوان پایه و اساس ازادی، عدالت و صلح در جهان تضمین کرد. متاسفانه مطرح کردن این بحث در اتریش و بسیاری از کشورهای دیگر هنوز دشوار است اما مطمئنم با کمک میلیونرهای مردمی، در دراز مدت موفق خواهیم شد.

دلیل آغاز کمپین میلیونرهای مردمی چه بود؟

میلیاردها انسان در فقر به سر می‌برند و به خدمات اولیه دسترسی ندارند. بحران کووید-۱۹ این چالش‌ها را تا حد زیادی تشدید نموده و حرکت به سمت اهداف توسعه پایدار را متوقف نموده است. نابرابری در حال افزایش است و پویایی و انسجام اجتماعی را تضعیف کرده است.

جهان وارد مقطعی بحرانی شده است که راهکارهای موجود دیگر پاسخگو نیستند. ارزش‌هایی مانند عشق و شجاعت باعث می‌شوند شرایط حساس کنونی را درک کرد.

همه افرادی که تحت عنوان میلیونرهای مردمی گرد هم آمده‌اند همچنان به کارهای خیرخواهانه ادامه می دهند. با این وجود، می‌دانند که باید پا را فراتر بگذارند؛ کارهای خیرخواهانه، هر قدر هم هوشمندانه و سخاوتمندانه باشند، باز هم به تنهایی کافی نیستند.

چطور می‌توانید به ما کمک کنید؟

ما برای تحقق اهدافمان نیاز به صدا داریم، صدای ما را به گوش تصمیم گیران، عموم مردم و ثروتمندان برسانید.

میلیونر هستد؟

به جمع میلیونرهای مردمی بپیوندید  تا جزو پیشگامان ایران باشید که برای اهدافی بلندپروازانه تلاش می‌کنند.