دفتر ایران: مشهد، خیابان احمدآباد، نبش عارف1
05138474144
info@harkatensani.org

حرکت انسانی، بنیادی غیر دولتی و مستقل است که در سال ۲۰۱۶ با انگیزه تغییر در سیاست‌های توزیع جهانی ثروت و بهبود زندگی میلیون‌ها نفر که در فقر مطلق به سر می‌برند تاسیس شد.

دفتر حرکت انسانی ایران، در سال ۱۳۹۶ با مجوز وزارت کشور به شماره ثبت ۶۱۷۴، فعالیت خود را در مشهد آغاز کرد و هم‌اکنون دفاتر حرکت انسانی در نپال، افغانستان، اوگاندا، ایالات متحده و فلسطین با مشارکت خیراندیشان در حال انجام پروژه‌های حمایتی و آگاهی‌بخشی می‌باشند.

هدف ما در حرکت انسانی مبارزه با فقر مطلق و تاثیرات آن است و برای رسیدن به این هدف بر سه اصل آگاهی‌بخشی، عمل و مشارکت تکیه داریم.

تلاش می‌کنیم با جلب مشارکت سازمان‌های دیگر، آگاهی عموم مردم و ثروتمندان را نسبت به مقوله فقر و توزیع ناعادلانه ثروت افزایش دهیم.

حرکت انسانی از زمان تشکیل تاکنون با سازمان‌های زیادی از جمله آستان قدس رضوی، آموزش و پرورش، هلال احمر، دانشگاه فردوسی مشهد همکاری کرده است.

راهکار اصلی ما برای مبارزه با فقر مطلق، ایده یک درصد است. ما معقدیم تنها یک درصد از ثروت یک درصد بالای ثروتمندان جامعه برای پایان بخشیدن به فقر مطلق کافیست.

به همین منظور شبکه‌ای در حال رشد متشکل از ثروتمندان به نام میلیونرهای مردمی را شکل دادیم.

ماموریت این گروه آن است که از دریافت مالیات بر ثروتمندانی مانند خودشان حمایت کنند تا صرف بهبود شرایط ناشی از کووید-۱۹، برطرف نمودن فقر و توسعه پایدار شود.

ما مصمم هستیم تا با ایجاد هم‌افزایی و مشارکت بین عموم جامعه و ثروتمندان به فقر مطلق پایان دهیم.
با امید ساختن جامعه‌ای عادلانه‌تر برای خودمان و آیندگانمان