هویت بنیاد نیکوکاری حرکت انسانی در کنار شما و بر پایه‌ی مشارکت جمعی، شکل می‌گیرد. از سال ۱۳۹۶ فعالیت‌های خیرخواهانه‌ی بنیاد را با هدف ریشه‌کن کردن فقر شدید از طریق تغییر در سازوکار توزیع ثروت و با استفاده از شبکه‌ی افراد تاثیرگذار و نخبگان با الگوی آگاهی‌بخشی، آموزش و مشارکت در ایران آغاز کرده‌ایم(گزارش عملکرد در قسمت فعالیت‌ها).

 در حرکت انسانی می‌خواهیم یک سیستم رفاهی غیردولتی را پیشنهاد دهیم که به کمک آن، درصد مشخصی از مالیات بر ثروتِ گروه برخوردار مستقیما در جهت تأمین نیازهای گروه مبتلا به فقر مطلق، بی‌کم وکاست هزینه گردد. این هزینه در کمترین حالت  به منزله‌ی حق بیمه‌ای است که نه تنها از یک خسارت فردی بلکه از یک فاجعه عمومی پیشگیری می‌کند. درحال‌حاضر افراد ثروتمند سالیانه هزینه‌های بسیاری برای حفاظت از خود و دارایی‌هاشان در برابر آسیب‌های اجتماعی می‌پردازند که مسلما پیشگری بهتر از درمان است. این یک روش متداولِ دریافت مالیات نخواهد بود که بودجه و یا کسری بودجه دولت را تامین کند؛ بلکه روش و سازوکاری نوین با نظارت قانون برای توزیع عادلانه ثروت خواهد بود. لذا در این راه تنها خواسته‌ای که از همه داریم، حمایت و پشتیبانی از این ایده و طرح، برای رسیدن به یک اجماع نظر و وفاق ملی است تا به تدوین و تصویب قانونی در این راستا منجر شود.

در حال حاضر بخشی از تلاش ما برای بهبود شرایط، تمرکز روی ریشه‌هاست. به‌همین‌منظور یکی از برنامه‌ها و فعالیت‌های اصلی بنیاد توجه به آموزش و حمایت از تحصیل و مهارت‌های فردی نوجوانان می‌باشد و در همین‌راستا بورسیه‌ی تحصیلی و حمایت از دانش‌آموزان مستعد مستمند در بنیاد آغاز شده است که امیدواریم با همراهی متخصصین آموزش و استفاده ازتجارب ارزشمندشان قدم‌های اصولی و تاثیرگذاری در این زمینه برداریم.  (توضیح کامل  در بخش بورسیه تحصیلی)

ما دستی هستیم که به تنهایی، صدایی ندارد… دستی هستیم برای گرفتن… دستی که می‌خواهد با گرفتن دست‌های دیگر، پلی باشد برای تحقق رویاها… رویاهایی که سوسوی کمی دارند و آخرین امیدشان به همین تلاش‌های انسانی‌ست. همین تلاش‌ها که با همراهی شما به نتیجه رسیده‌ و باز هم خواهند رسید و در نهایت جامعه‌ای سالم و برخوردار برای همه‌ی ما زندگی رضایت‌بخش‌تری را رقم خواهد زد. ایمان داریم هر اتفاق خوب و بزرگی از تصمیمات و همراهی‌های کوچک آغاز شده و ما و شما روزی در کنار هم خواهیم ایستاد و با افتخار خواهیم گفت: غیرممکن را… با هم، ممکن کردیم… چرا که نجات در باهم بودن است.

  • چشم انداز
  • ماموریت
  • ارزش‌ها

ایرانی پایدار مبتنی بر عدالت و برابری اجتماعی-اقتصادی و عاری از جلوه‌های فقر شدید در ۲۰ سال آینده.

ریشه‌کن‌کردن فقر شدید با تغییر سازوکار توزیع ثروت با استفاده از ظرفیت و شبکه‌ افراد تاثیرگذار و نخبگان از طریق آگاهی‌بخشی، آموزش، عمل و مشارکت.

شادی، عنصر گم‌شده‌ی هموطنانمان در زندگی امروز است که می‌توان آن را با عشق، بخشش، همدلی، سخاوت و فروتنی نسبت به همنوعانمان بدست آورد.

برای رسیدن به این عنصر گم‌شده باید، باور داشته باشیم که می‌توانیم با شهامت، پرهیز از خشونت را زندگی کنیم و در مقابل هر نوع از آن، چه فیزیکی و چه روانی ایستادگی کنیم.

ما در حرکت انسانی، معتقدیم که با شفافیت کامل، می‌توانیم به تمامی این ارزش‌ها دست پیدا کنیم و پایبند باشیم.

تیم ما

جعفر شالچی

بنیانگذار و هیئت مدیره

مهران مژدهی‌فر

هیئت مدیره

محسن زاهدی

هیئت مدیره

محمدحسین خداوردی

هیئت مدیره

حسن رضائی

هیئت مدیره

مهران مژدهی‌فر

مدیر عامل

افشین اسماعیل‌پور

ارتباطات

زهره نوروزی

ارتباطات بین‌الملل

حسام‌الدین مرادی

سوشال مدیا

عالیه خالقی

روابط عمومی

محبوبه علیپور

طراح گرافیک

علی ناصری

علی ناصری

مشاور هنری و رسانه

افسانه فرزنددوست

تصویرگر

غزاله سالاری

کارشناس بورسیه

جواد حاتمی

جواد حاتمی

رسانه

علی انصاری

معاونت مالی - اداری

محمدرضا رستم‌زاده

معاونت ارتباطات و تعاملات اجتماعی

مهتاب نیلی

طراح گرافیک

مهدی ریشه چی فیاض

مهدی ریشه‎‎ چی فیاض

معاونت حقوقی