نگاه از پایین به بالا!

(داوری بخش عکس برتر از نگاه کودک‌ونوجوان در دومین جشنواره سراسری عکس حرکت انسانی)

 

شنبه ١٧ آبان ماه در ادامه‌ی برگزاری بخش‌های مختلف دومین جشنواره‌ی سراسری عکس حرکت انسانی، نوبت رسید به انتخاب عکس برتر از نگاه کودک‌ونوجوان. در این بخش با حضور پنج داور که از عزیزان کودک‌ونوجوان بودند، سه عکس انتخاب شد تا در بخش ویژه‌ی جشنواره مورد تقدیر قرار بگیرند. خانم‌ها پریا میرشاهی و  نگار پیشقدم و آقایان سیدمحمد یوسف عباسی، شایان خزاعی و صدرا انصاری، عکس‌ها را داوری کردند.

در آغاز برنامه، آقای جواد نوروزی دبیرجشنواره و مدیرعامل بنیاد ضمن خیرمقدم به داوران و مهمانان، به تشریح اهداف بنیاد پرداخته و اشاره داشت که جایگاه کودکان و نوجوانان عزیز، بعنوان نسل آینده‌ساز کشور، بسیار اهمیت دارد چراکه این عزیزان بار سنگین ساختن فردایی بهتر را به دوش می‌کشند و هرچه آگاهی بیشتری در زمینه‌ی کاهش فقر فرهنگی‌واقتصادی داشته باشند، این آرمان انسانی، زودتر تحقق پیدا خواهد کرد.

در ادامه مراسم آقای ابراهیم بهرامی(مدیر اجرایی وهنری جشنواره) توضیحاتی برای آشنایی بچه‌ها با فضای داوری به آنان ارائه داده و خانم نوشین وفادار( داور جشنواره) توضیحاتی برای نحوه‌ی داوری بیان کردند. داوری آغاز شده و بچه‌ها، ساعت‌ها به بررسی و انتخاب عکس‌ها پرداختند. آنها در گفتگو با خبرنگاران اشاره داشتند که داوری جشنواره‌ی عکس بعنوان اولین تجربه‌ی جدی هنری‌شان، حس غرور و اعتماد بنفس زیادی به آنها داده است. همچنین در جواب این سوال که فقیر از نظر شما کیست، چندنفری اشاره داشتند که فقیر کسی‌ست که دارای‌هایش را با دیگران تقسیم نمی‌کند و یا از نظر فرهنگی، کمبود داشته و کتاب کمتری خوانده است. بنیاد نیکوکاری حرکت انسانی امیدوار است که با آگاهی‌بخشی به نسل سازنده‌ی جامعه، قدم‌های موثری برای کاهش فقر فرهنگی‌واقتصادی و توزیع ناعادلانه‌ی ثروت‌ها برداشته شود.

در پایان مراسم هدایای فرهنگی به رسم یادبود به این عزیزان اهدا شد تا اولین همکاری‌شان با بنیاد همراه با خاطراتی خوش‌تر باشد.

 

علاقه‌مندان جهت آشنایی بیشتر با فعالیت‌های بنیاد می‌توانند به آدرس‌های زیر مراجعه نمایند.

www.harkatensani.org

صفحه اینستاگرام:    @harkatensani