جشنواره عکس حرکت انسانی آغاز شد!

به گزارش روابط عمومی بنیاد نیکوکاری حرکت انسانی، دومین جشنواره سراسری عکس حرکت انسانی در شهریور و مهر امسال برگزار می‌شود. این بنیاد نیکوکاری بعنوان سازمانی مردمی در جهت کاهش فقر فرهنگی‌ و اقتصادی و آگاهی‌بخشی نسبت به اثرات مثبت توزیع عادلانه ثروت‌ بر جامعه قدم برداشته و در راستای اهداف فرهنگی خود، جشنواره کشوری عکس را با هدفِ توجه به اثرات مثبت توزیع عادلانه ثروت‌ بر جامعه، ترویج فرهنگ مشارکت ‌و همیاری بین اقشار مختلف جامعه، پیوند بیشتر هنرمندان با فعالیت‌های ‌خیرخواهانه، معرفی و گسترش برنامه‌های انسانی بنیاد نیکوکاری حرکت انسانی از طریق فرهنگ و هنر و فرهنگ‌سازی برای نسل آینده‌ساز کشور برگزار می‌کند. در داوری این رویداد فرهنگی چهره‌های مطرح هنری از جمله افشین شاهرودی (عکاس، شاعر، منتقد ادبی و مدیر مسئول فصلنامه عکاسی خلاق) و مهتاب کرامتی (کنشگر حقوق کودکان و زنان و سفیر حسن نیت و صلح یونیسف، مدیر هنری، بازیگر و تهیه کننده فیلم) حضور دارند و دیگر اساتید حاضر در این بخش، آقایان حمیدرضا گیلانی‌فر و فرامرز عامل بردبار و سرکار خانم نوشین وفادار  می‌باشند. مدیرهنری و اجرایی جشنواره آقای ابراهیم بهرامی است و دبیری جشنواره را جناب آقای جواد نوروزی، مدیرعامل بنیاد نیکوکاری حرکت انسانی برعهده دارد.

شرکت در این رقابت برای همه آزاد و رایگان است و در دو بخش عکاسی با دوربین و عکاسی با تلفن همراه و با محوریت موضوعات جشنواره انجام می‌شود. از جمله موضوعات جشنواره:

توجه به محرومیت‌های فرهنگی و اقتصادی؛

تاثیر فقر فرهنگی ‌و اقتصادی بر امنیت اجتماعی؛

حرکت‌های انسان‌دوستانه؛ 

مهرورزی و اخلاق، عشق و محبت؛

نماد‌های محرومیت در حاشیۀ شهرها؛

 شیوع ویروس کرونا و تأثیر مثبت ‌و منفی آن بر روابط انسانی؛

انعکاس فعالیت‌های آموزشی، مدنی ‌و قانونیِ در جهت آگاهی‌بخشی به جامعه؛

سهم کودکان از جامعه؛

و تاثیر فقر فرهنگی ‌و اقتصادی بر وضعیت محیط زیست می‌باشد.
همچنین بیش از ٢٢۵ میلیون ریال جایزه نقدی در چهار بخشِ آزاد، تلفن همراه، نگاه ویژه کودک‌ و نوجوان و نگاه ویژه‌ی مردمی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند آثارشان را بعد از مطالعه‌ی شرایط ثبت‌نام در سایت بنیاد، بارگذاری کرده و در این رقابت فرهنگی شرکت کنند. مهلت ارسال آثار تا ٢١ شهریورماه می‌باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید.

https://harkatensani.org/fest2020

https://t.me/harkatensani_bot